طنز های کلامی فردوسی پور هنگام گزارش بازی ها!

اكراين: 1 تونس: 0

گزارشگر اين بازي كه تا به حال او را نديده بوديم (يعني صدايش را نشنيده بوديم) خيلي اصرار داشت به بازي هيجان بدهد طوري كه مثلاً وقتي تونسي‌ها در زمين خودشان توپ را به هم پاس مي‌دادند، انرژي، حرارت و تن صدايش دقيقاً به اندازه‌اي بود كه انگار تونسي‌ها توپ را در محوطه جريمه اكراين پاس مي‌دهند. اين دو جمله قصار هم از تراوشات ذهني ايشان است:
1- حالا توپ از «دهانه دروازه» تونس بيرون مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آد!
2- اين بازيكن اكرايني هم قدرت حمل توپ رو داره!

اسپانيا:1 – عربستان صعودي: 0

آراگونس (سرمربي اسپانيا) در يك اقدام جالب به جاي 11 بازيكن اصلي، بازيكنان ذخيره‌اش را به زمين مسابقه فرستاد و كاپيتان تيم ملي اسپانيا حتي يك دقيقه هم بازي نكرد.
در شهر شايعه شده كه برانكو پس از مشاهده اين بازي و حوادث رخ داده در ابتداي همين متني كه خوانديد با تعجب گفت: «نه… مگه مي‌شه؟» و تا همين الان هم كه شما اين مطلب را مي‌خوانيد دنيا را از پشت يك لايه كف مي‌بيند!
راستي يكي از جرايد درباره اين بازي نوشت: «اسپانيايي‌ها هر كاري خواستند با ياران پاكيتا (سرمربي عربستان) كردند!» سوءتفاهم نشود منظور آنها از هر كاري همان دريبل و تو سر توپ زدن و يه پا دو پا كردن و گل زدن بوده!


ایتالیا 2 – جمهوری چک 0

ایتالیا در یک بازی جذاب جمهوری چک را که در بازی اولش شایستگی‌های زیادی از خود به نمایش گذاشته‌بود، از جام جهانی 2006 حذف کرد.
گزارشگر این بازی هم مثل بیشتر گزارشگرهای این دوره از رقابتها، با طنزهای کلامی‌اش نشان داد که علاوه بر برخی از سیاستمداران، صنف گزارشگرها هم پس از تعطیلی هفته‌نامه گل‌آقا سعی می‌کنند اوقات مردم ایران را شیرین کنند!
مثلاً:
1- وقتی بازیکن ایتالیا گلزنی کرد و هم تیمی‌هایش ریختند سرش، گزارشگر بازی گفت: حالا اونجا بازیکنی که گل زده را می‌زنند… معلوم نیست اگر گل نمی‌زد چه کارش می‌کردند!
جواب: هیچی! در بازی بعدی هم فیکس بود تا رکورد بازیهای ملی‌اش را افزایش دهد!
2- پس از آنکه داور یکی از بازیکنان چک را اخراج کرد، گزارشگر که کمی هم تمایلات جمهوری‌چک خواهانه داشت، اعتراض کرد که داورها رحم و مروت ندارند و خیلی زود کارت می‌دهند!
3- وقتی چک‌ها گل دوم را خوردند، آقای گزاشگر گفت: قبل از شروع بازیها بعضی از کامپیوترها پیش بینی کرده‌بودند جمهوری چک حتی تا پای قهرمانی هم بالا می‌آید. مثل اینکه چک‌ها هم از همان کامپیوترهایی استفاده کردند که مسئولان فدراسیون فوتبال ما قبل از بازیهای جام جهانی از آنها استفاده می‌کردند!

ایران 1 – آنگولا 1

تیم ملی کشورمان با کسب بهترین نتیجه حضورش در جام جهانی از این رقابتها خداحافظی کرد. جا دارد به خاطر همین مساوی که شده به تمدید قرارداد با برانکو فکر کنیم!

گزارشگر این بازی فردوسی‌پور بود که خداوکیلی طنزهای کلامی‌اش جگر بسیاری از ایرانیان را خنک می‌کند!
از جمله اینکه:
1- آنگولایی‌ها خوب ضرباتشان را از کنار دروازه ما بیرون می‌زنند!
2- واقعا کسی از تعویض‌های برانکو سر در نمی‌آورد!
3- برهانی با نوک بینی توپ را کنترل می‌کند!
4- حالا دایی توپی را که به او می‌رسد با سر از جلوی دروازه آنگولا دور می‌کند!
5- در این لحظه پدیده جام ] شجاعی[ اجباراً وارد زمین می‌شود!
6- دایی خیلی دوست دارد در این بازی گل بزند!

و اما حواشی بازی:

1- یک بازیکن آنگولایی روی کعبی چنان خطایی کرد که قطعا فیگو در اولین فرصت او را یک ماچ آبدار می‌کند!
2- انگار عادل بازی را به وسیله بیسیم جنگی گزارش می‌کرد، از بس که خش‌خش و صداهای مزاحم به گوش می‌رسید، و البته گاهی هم خط رو خط می‌شد!
3- وقتی توپ آنگولایی‌ها در یک حمله از کنار دروازه بیرون رفت، برانکو زد روی زانویش و سرش را به چپ و راست تکان داد!

نکته:
بد نیست بدانید قبل از بازی برانکو گفته‌بود شکست آنگولا کار آسانی نیست. میرزاپور هم گفته‌بود در جام جهانی همه تیم‌ها انگیزه دارند. واقعا ای کاش ما هم جزو«همه تیم‌ها» بودیم!
راستی! شاهرودی قبل از این بازی در یک گفتگوی مطبوعاتی گفته‌بود: جای کریمی بودم برانکو را می‌زدم!
ما ایرانیها ملت عجیبی هستیم. یک روز تصمیم می‌گیریم از یک نفر تحت هیچ شرایطی انتقاد هم نکنیم، روز دیگر اگر گیرمان بیاید زیر کتک لهش می‌کنیم!

… و ما چه آسان مردیم/ خسرو نقیبی
حذف شديم كه شديم. / لولیان/ نگار مفید
تيم ملی فوتبال ايران، اعتبار ملی را در جهان نابود کرده است/ ماري مهرمند
ایران-آنگولا: شکایت از روزگار، هوا و دیگر قضایا/ سولوژن
يادداشتهاي فوتبالي اميد معماريان: درهر سه بازی تیم ملی فوتبال، آنچه به نظرم خیلی عذاب دهنده بود، این کمبود اعتماد به نفس بود واین عصبانیت.
خداحافظ آلمان!/ سرزمين رويايي
ایران خیال مکزیک را راحت کرد/ سي نت مگ/ احمد شاهوند
ياغي ( درباره علي كريمي) / وبلاگ بي بي سي فارسي/ سينا مطلبي
كودكانه هاي تيم ملي/ مازيار ناظمي

رحمان رضایی: تیم ما در حد جام جهانی نبود / بین بازیکنان اختلاف وجود داشت/ مهر
کریمی: افراد دیگری برای برانکو تصمیم می گیرند / از من نخواستند بازی کنم/ مهر
و برانکو : ما شایسته پیروزی بودیم / کریمی خودش نخواست بازی کند/ مهر
علي كريمي در واكنش به اظهار نظر برانكو ايوانكوييچ: هنگام گرم كردن احساس درد كردم، گفتم كه بازيكن جواني جانشين من شود/ ايسنا
دادکان برکنار شد، تربیت بدنی از طرف فدراسیون از مردم عذرخواست، جانشین شنبه اعلام می شود/ مهر
گزارش تصو یری/ خداحافظی تماشاگران ایرانی با جام جهانی/ مهر
علی دایی: شايد در جام جهاني 2010 حضور داشته باشم!/ انتخاب
سهراب بختياري زاده: خوشحالم گل زدم ، از تمام تماشاگران ايراني متشكرم/ ايسنا
مهدي مهدوي‌كيا: ايوانكوويچ مقصر اصلي شكست‌ها نيست/ ايسنا
نگاهي به سه دوره حضور ايران در جام‌جهاني/ ايسنا

انگلیس 2 – سوئد 2

انگلیس باز هم در مقابل زردپوشان سوئدی بدشانسی آورد و متوقف شد؛ اما توانست از گروهش صعود کند. (خوش به حالشان!)

امشب به جای گزارش بازی برای کارشناسی صحنه‌های حساس در خدمت ممد آقا ( یکی از اساتید این رشته که میوه فروشی دارد و به صورت پاره وقت کارشناس فوتبال هم هست) هستیم:

ممدآقا در این صحنه که بازیکن سوئدی روی پای بازیکن انگلیسی تکل رفت، ایا خطایی صورت گرفت؟
خیر آقا… بازیکن سوئدی یک ضربه خیلی یواش به قلم پای بازیکن انگلیسی زد و اگر ما این حرکت را خطا بدانیم، لگد کعبی به فیگو می‌شود اقدام به قتل غیرعمد!
ممد جان، اینجا که توپ به تیر دروازه خورد، آیا از خط دروازه هم رد شد؟
البته از آنجایی که من روی مبل لم دادم و نسکافه‌ام را می‌خورم، نمی‌شود به دقت نظر داد، ولی در مجموع می‌توان قضاوت داور را کمی تا قسمتی مثل گلابی لک دار دانست که باید کمپوت شود و گرنه روی دست فیفا باد می‌کند!
در ضمن به نظرم اگر تیرک دروازه ما هم به کلفتی مال انگلیسی‌ها بود، چه بسا الان رفته بودیم دور بعد!
مرسی ممد جان! به امید اینکه در جام 2010 بچه‌ها باز هم حماسه خلق کنند و تو هم اجازه بدهی از این به بعد میوه‌هایم را سوا کنم، بگو ببینم ایا این صحنه که وین رونی پس از تعویض با مشت به نیمکت ذخیره‌هاشان زد، کارت زرد نداشت؟
به نظر من رونی با این کار می‌خواست ادای بعضی از بازیکنان ما را دربیاورد که البته این جور هنرها فقط نزد ایرانیان است و بس!
مرسی ممد جون! تحلیلت هم مثل پرتقالهایت حرف ندارد!

اوکراین 4 – عربستان 0

در ادامه(!) قصد داریم حواشی بازی بدون آفساید عربستان و اوکراین را در صفحه آفساید بررسی کنیم. در این دیدارعربستان با دریافت 4 گل حداقل ما را به نتایج تیم ملی‌مان امیدوار کرد. خلاصه عربستان مرد تا ما به تب راضی شویم!

خوشبختانه گزارشگر بازی به اندازه کافی سوژه برای مطلب فراهم کرد، از جمله اینکه:

1- در صحنه‌ای که شوچنکو چند مدافع عربستانی را جا گذاشت گفت: شوچنکو از شکاف مدافعان عربستان عبور کرد!
ولی ما هر چه گشتیم در هیچ کدام از مدافعان عربستانی نه تنها هیچ شکاف بلکه حتی یک ترک هم پیدا نکردیم!

2- وقتی یکی از بازیکنان عربستان وارد زمین شد، آقای گزارشگر از تماشاگران اجازه گرفت که او را مالک صدا کند!

3- با استفاده از معلومات بیکران گزارشگر بود که فهمیدیم در اکراین به سرگئی می‌گویند سرهه ئی! البته گویا منظور ایشان دورگه‌های اوکراینی- هندی بوده!

4- در صحنه‌ای استثنایی دروازه‌بان عربستان کله یکی از مهاجمان اکراینی را به جای توپ مشت کرد!

اسپانیا 3 – تونس 1

بازی سرعتی که می‌گویند این بود؟ یا تلویزیون ما روی دور تند نشان می‌داد؟

کره جنوبی 1 – فرانسه 1

چشم بادامی‌ها با تساوی مقابل فرانسه ما را متوجه این واقعیت کردند که چه زود از جام جهانی خداحافظی کردیم. به قول گزارشگر بازی، فرانسوی‌ها هم با این تیم و این بازی به جای جام باید به فکر سابیدن کشک باشند!

و اما حواشی بازی:

1- در جریان بازی گزارشگر گفت: مسلما زیدان با چند سال پیش متفاوته، ولی هنوز محبوب کشورشه.
گرفتید که گزارشگر می‌خواست به کجا بزند؟
2- اسامی نود درصد بازیکنان کره‌ای مشتقاتی از کین، جین و لی بود!
3- احتمالا گزارشگر بازی برای دلداری هموطنانش که تیمشان زود از جام جهانی حذف شده، مرتب از بازی کره‌ای‌ها ایرادهای بنی اسرائیلی می‌گرفت!
4- بین دو نیمه بازار تبلیغات سی‌دی‌های ارائه شده توسط شرکتهای وابسته به صدا و سیما داغ بود و ما شاهد قرعه‌کشی‌هایی با جوایز کلان و جایزه بده بیچاره‌کن( در حدود ده دوازده هزار تومان) بودیم. آن وقت ما به جای در آوردن بسته‌های فرهنگی در حمایت از تیم ملی، جام جهانی و خودمان، نصفه شبی نشسته‌ایم آفساید می‌نویسیم!
5- در طول بازی زیدان مرتب با بازوبندش ور می‌رفت و گزارشگر ضمن گیر دادن به او معتقد بود که زیدان انرژی زیادی صرف صاف و صوف کردن بازوبندش می‌کند!

پرتغال 2 – ایران 0

حتی عدم حضور علی دایی در تیم ملی و بازی با انگیزه بقیه بچه‌ها هم نتوانست به حذف نشدن ایران از جام‌جهانی کمکی کند! میرزاپور چند بار توپهای مهاجمان پرتغالی را گرفت و در صحنه گل اول توپ را با کمال توجه و نگاه بهت‌آور تا تور دروازه مان هدایت کرد.
نکته: دروازه‌بان ما تا دلت بخواد به توپهایی که داره می‌ره تو گل توجه می‌کنه!
در هر حال تیم ملی ایران بدون اینکه از نیروهای جوان و تازه نفسش استفاده بهینه‌ای کرده باشد، از جام جهانی خداحافظی کرد. علی دایی هم می‌تواند در بازی با آنگولا حضور پیدا کند تا رکورد بازیهای ملی‌اش بهبود یابد. (بلکه با حصول بهبودی کامل بی‌خیال تیم ملی شود!) و اما حواشی بازی:

1- عادل فردوسی‌پور بدجوری به مانیش گیر داده‌بود. اول اینکه روی ش آن تشدید می‌گذاشت و دوم آنکه ده دقیقه بعد از اینکه این بازیکن از زمین خارج شده ‌بود، باز می‌گفت توپ رسید به مانیش!
2- پس از تعویض علی کریمی حتی صدای عادل هم درآمد و هرچند دقیقه یک‌بار مراتب تعجبش از این تعویض را اعلام و جای علی کریمی را در صحنه‌های حساس خالی می‌کرد!
3- کعبی با استوک‌اش روی لپ فیگو یادگاری حک کرد تا این بازیکن پرتغالی بتواند پز جای استوک کعبی را به بچه‌محلهایش بدهد!
4- تیم ما تا گل نخورد به فکرحمله نمی‌افتد، برانکو هیچ کس را تعویض نمی‌کند، بچه‌ها غیرتی بازی نمی‌کنند و پاسها به هدف نمی‌رسند. پس آقایان تیمهای حریف، لطفا دقیقه 2 به ما گل بزنید، مرسی!
5- وقتی سوت پایان بازی به صدا درآمد، عادل خان با جام جهانی و برانکو خداحافظی کرد. حیف که داشتیم دسته جمعی بازی را تماشا می‌کردیم و نفهمیدم با کس دیگری هم خداحافظی کرد یا نه!
6- این گلنسا از اول بازی گفت اگر خطیبی و زندی وارد بازی شوند و کریمی و مهدوی‌کیا روی دروازه حریف توپ بفرستند، تیم ما تهاجمی‌تر می‌شود. با اتفاقاتی که بعد از تعویض افتاد، ما همه تصمیم گرفتیم گلنسا را به عنوان مربی تیم ملی به فدراسیون پیشنهاد کنیم؛ اول اینکه شاید تیم ما چهار سال دیگر بهتر در جام جهانی بدرخشد(!)، دوم اینکه آن وقت ما بعد از بازی به جای اینکه آفساید بنویسیم، می رویم خانه استراحت می‌کنیم و خوانندگان هم یک نفس راحت می‌کشند!

بعدالتحریر: تیم ایران حذف شد. از همین الان بازگشت ظفرمندانه اعضای تیم، فراموشی فدراسیون، انتخاب مربی ایرانی برای دو سال، حذف تیم ملی در جام ملتهای آسیا، آوردن یک مربی درجه هشت ( احتمالا ز کشور کرواسی) و صعود تیم ملی به جام جهانی 4 سال بعد با بیست خروار اما و اگر را تبریک و تسلیت عرض می‌نماییم!

ازیاد نبریم که دیدن فوتبال و کیلو کیلو حرص خوردن هم حق مسلم ماست!

خداحافظ جام جهانی!/ گزارش تصویری/ بازتاب
خداحافظی تلخ و زود هنگام ایران با جام جهانی/ انتخاب
وحيد هاشميان» : ‪ ۴۵‬دقيقه دويدن كافي نيست / ایرنا
اسكولاري : به تيم ملي فوتبال ايران احترام مي‌گذارم / ایرنا
»دكو» : ايران حريفي سخت براي پرتغال بود / ایرنا
»برانكو ايوانكوويچ»: پس از جام جهاني ايران را ترك خواهم كرد / ایرنا
»مرتضي محصص» : تعويض »علي كريمي» توجيه فني نداشت / ایرنا
حواشی دیدار ایران و پرتقال/ مهر
برانکو: امیدوارم وداع پر افتخاری با جام جهانی داشته باشیم/ مهر
فریدون زندی: می توانستم از اول بازی کنم / تیم جدیدم را هفته آینده معرفی می کنم/ مهر
هاشمیان: تیم ملی به خاطر ضعف بدنی از جام جهانی حذف شد / پیروزی حق پرتغال بود/ مهر
گزارش تصویری/ حضور تماشاگران و علاقمندان تیم ملی ایران در تهران و آلمان/ مهر
اسکولاری: ایران تیم با کیفیتی بود / فقط توانستیم از فرصت ها استفاده کنیم/ مهر
گل محمدی به بیمارستان منتقل شد / یحیی بازوبند کاپیتانی را با خود برد/ مهر
مهدوی کیا: جام جهانی برای ما تمام شده است / پرتغال مستحق پیروزی بود/ مهر
اسکولاری: سه بازيكن ايران كنار بروند، جزو دو تيم قدرتمند منطقه‌ي خود مي‌شود/ ایسنا
گزارش تصویری: در حاشيه بازي فوتبال بين تيمهاي ملي ايران و پرتقال – ميدان ونك/ ایسنا
گزارش تصويري ديدار فوتبال تيم‌هاي ايران و پرتغال/ آلمان/ ایسنا
گفتگوی ایسنا با کارشناسان:
جلالي: بازيكنان ايران به يك اندازه فداركاري نمي‌كردند
مناجاتي: مربي در جام‌جهاني بايد جسارت داشته باشد
دكتر خبيري: هشت سال پيش به صفايي فراهاني گفتم كه برانكو فقط مربي آسيا است
ناصر ابراهيمي: انتقاد غيزمنطقي نكنيم، سطح پرتغال بالاتر بود
بهرام عاطف: نماينده‌ي خوبي براي آسيا نبوديم
برانکو: تعويض علي كريمي بدليل مصدوميتش بود / ایسنا
درخشان: فدراسیون فوتبال عامل شکست ما در جام جهانی بود / مهر
گلمحمدی به بازی با آنگولا نمی رسد / مهر
برانکو: پیشنهادی برای مربیگری ندارم/ برای ماندن در ایران صحبتی نکردم/ مهر
گلمحمدی: روی فیگو پنالتی نکردم/ مهر
رسول خطیبی: پرتغال مشکل تاکتیکی داشت! / مهر
پیروانی: برانکو تنها برنده این جام جهانی/ مهر
لیسبون آخر دنیا است !/ اهورا/ مجید ضرغامی
جواد زرینچه: به نام پرتغال باختیم / ایرنا
تذكر شش نماينده‌ي مجلس به رييس جمهور: بررسي نتايج ضعيف و بركناري فوري سرمربي تيم ملي و مسوولان فدراسيون فوتبال/ ایسنا
حق فوتبال ایران چیست؟ / سینا مطلبی/ وبلاگ بی بی سی فارسی
تلویزیوت سوئیس: ایرانیها اعتماد به نفس نداشتند/ ایسنا
»ايران چيکارش ميکنه؟ آب پرتقالش ميکنه» / عکس نوشته های منصور نصیری
داشتیم قهرمان می شدیم / دفترچه بی مخاطب/ حنیف مزروعی
فوتبال در تحریریه اعتماد ملی/ حرفه، خبرنگار/ فهیمه خضر حیدری
تماشای فوتبال با وزنه بردارها، رضازاده و باقری/ کسوف/ آرش عاشوری نیا

هلند 2- ساحل عاج 1

باز هم یک تیم آفریقایی ثابت کرد تیم‌های این قاره در جام هجدهم حرفها و گلهای بیشتری برای زدن دارند تا تیم‌های آسیایی.

و اما حواشی بازی که منجر به حذف تیم‌ ساحل عاج ( با توجه به نتایج سایر بازیها) شد:

1- به احتمال زیاد تیم مورد علاقه استاد کیمیایی ساحل عاج و بازیکن محبوبش هم دروازه‌بان این تیم با نام خانوادگی تیزی است!
2- گزارشگر محترم بازی برای شرح صحنه‌ خطای بازیکنان یکی از دو تیم از این اصطلاح استفاده کرد:«حالا در آن قسمت زمین فعل و انفعالاتی صورت می‌گیرد!» خلاصه اگر کسی این گزارش را از رادیو می‌شنید، فکر می‌کرد گزارش مستقیم انجام یک آزمایش شیمی پیچیده است!
3- اصطلاح « کارتی زرد برای هلندیها شکل گرفت» هم توسط گزارشگر این بازی ابداع شد تا معلوم شود کارت زرد هم مثل کهکشان راه شیری و کلا جهان هستی طی فرایندی اعجاب‌آور و عظیم شکل می‌گیرد و به این راحتی‌ها از جیب داور در نمی‌آید!
4- گزارشکر بازی در پیش‌‌بینی نوستراداموس‌واری گفت که هلند به فکر بازی با تیم اول یا دوم گروه ایران و روبه‌رو شدن با یکی از دو تیم مکزیک و پرتغال است. البته این پیش‌بینی در راستای حمایت از تیم ملی بود. از چه جهتی؟ توضیحاً عرض شود که در زمینه‌های حمایتی، جهت و نحوه بیان مهم نیست، بلکه نیت گوینده مهم است!
5- این را هم بگویم که لال از دنیا نروم! در خبرها آمده‌بود که برانکو اعلام کرده تیم ملی در بازی با پرتغال با همان ترکیب بازی با مکزیک به زمین می‌رود، علی دایی گفته مردم از او توقعات بیجا دارند که در هر بازی گل بزند( که البته ما فکر می کنیم ایشان شکسته نفسی کرده اند، ای بابا چه توقعی! ) و سرمربی تیم ملی به میرزاپور به خاطر اینکه در طول سالهایی که دروازه‌بان ایران بوده فقط چندبار اشتباه کرده، تبریک گفته. با این حساب از همه مطبوعات، صداوسیما، مردم همیشه در صحنه و… می‌خواهیم بیش از این تیم ملی انتقاد نکنند چون این انتقادها در عزیزان تیم ملی که تاثیری ندارد، گویا تنها نتیجه‌اش صرف انرژی، فونت، کاغذ، آدرنالین و به هم ریختن اعصاب خودمان است!
پس بیایید حداقل با خودمان مهربانتر باشیم!

انگلیس 2 – ترینیداد و توباگو 0

چیزی نمانده‌بود که انگلیس قربانی بازی تدافعی ترینیداد وغیره شود که تعویضهای اریکسون ( برخلاف تعویضهای برانکوی عزیز) جواب داد و شاگردان اریکسون با دو گل این تیم سرسخت آفریقایی را شکست دادند.

و اما حواشی بازی:

1- کراوچ، بازیکن قدبلند تیم ملی انگلیس، با وجود اشتباهات مکررش و میزان تعصب تماشاگران انگلیسی، اگر گل اول را برای تیمش به ثمر نمی‌رساند، علاوه بر قد و قواره از جنبه‌های دیگر هم شبیه علی دایی خودمان می‌شد.
2- فردوسی‌پور میزان دقیق ثروت بکهام را اعلام کرد: 100 میلیون یورو! خلاصه این فوتبالیستها اگر بتوانند ماموران مالیات را هم با زیرکی بپیچانند، از پس فردوسی‌پور برنمی‌آیند!
3- زمانی که تیم ملی انگلیس هنوز به گل نرسیده‌بود، فردوسی‌پور با لحن دلسوزانه‌ای درباره اریکسون گفت:« اون می‌دونه اگه تیمش نبره چه فشاری رو باید تحمل کنه!»
بیت:
فرقی نداره وقتی ندونی و نبینی
غصه‌ات می‌گیره وقتی می‌دونی و می‌بینی!

اسپانیا 4 – اکراین 0

این بازی را به جرأت می‌توان جذابترین بازی جام‌جهانی لقب داد. البته آدم با دیدن این بازی نسبت به توزیع ناعادلانه گل در جام‌جهانی شاکی می شود و با خوش می‌گوید چرا باید یک تیم چهار تا چهار تا گل بزند و ما در حسرت گل خودخوری و ناخن‌خوری کنیم!

و اما حواشی بازی:

1- نمی‌دانم باید در حق فردوسی‌پور دعا کرد یا… نکرد که تخم لق آمارهای خفن از بازیکنان و تیمها را در دهان گزارشگران صداوسیما شکست! نمونه‌اش هم گزارشگر همین بازی که برای عقب نماندن از ارائه آمار ریز اعلام کرد آبجی یکی از بازیکنان اکراین که گویا دخترخانم معقول و متینی هم هست، کاپیتان تیم بسکتبال اکراین است! در ضمن کاشف به عمل آمد عروسی یکی از بازیکنان هم به بعد از جام جهانی موکول شده!
2- قبلا با دیدن صحنه‌های تکراری گلهای قبلی می‌فهمیدیم باز دوربین آلمانیها روی یک مورد خاص زوم کرده، ولی در این بازی گویا برادران صداوسیما دیر جنبیدند و قبل از انداختن صحنه گل قبلی اسپانیا روی خانم مورد زوم واقع شده، به قاعده چند صدم ثانیه ما ایشان را دیدیم؛ که ای کاش نمی‌دیدیم و در همین بی‌خبری و جهل مرکب می‌ماندیم!
3- این هم از جملات قصار گزارشگر بازی: « تیم اسپانیا نیمکت خوبی هم داره!»
4- گزارشگر بازی گفت تمبر شوچنکو در اکراین چاپ شده؛ حتی فکر اینکه تمبر آدم هم مرتب توسط کاربران پستی تف مالی شود، یک جوری است، نه؟

فرانسه 0 – سوئیس 0

دیدار این دو تیم از کسل‌کننده‌ترین بازیهای جام‌جهانی بود و امیدواریم گزارش ما به خنکی بازی نباشد. ( خلاصه درجه برودتش یا بیشتر باشد، یا کمتر!)

چون در جریان بازی اتفاق خاصی نیفتاد، بنابراین مجبوریم به گزارشگر محترم کمی گیر بدهیم:

1- ایشان درباره یکی از بازیکنان سوئیس گفت: او مغز متفکر مرکز زمین سوئیس است.
این خارجی‌ها از بس به مقصد کشورشان فرار مغزها شده، برای هر تکه از ز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: